Auta z USA – gdzie kupować części samochodowe?

Samochody amerykańskie mają bardzo często komponenty, które nie są łatwo dostępne na rynku polskim lub nawet europejskim. Gdzie najlepiej kupować części do aut z USA?

Części samochodowe z USA – gdzie są dostępne?

Gdy konieczne jest zakupienie części samochodowych ze Stanów Zjednoczonych, wtedy najlepiej zdecydować się na ich kupno bezpośrednio w USA. To właśnie tam są one dostępne w najszerszej gamie i również można kupić je dość tanio.

Obecnie, gdy można zamawiać towary z USA również przez internet, wiele osób decyduje się na kupowanie ich online. Są one dostępne w wielu sklepach z częściami samochodowymi, na portalach aukcyjnych jak eBay oraz w popularnym serwisie Amazon.

W internecie można kupić części oryginalne i zamienniki, także części używane. Również do dyspozycji jest szeroka gama akcesoriów samochodowych do pojazdów wielu producentów.

Jak sprowadzić części samochodowe z USA do Polski?

Przez internet można łatwo zakupić mniejsze komponenty, które można przesłać standardową przesyłką. Sprawa komplikuje się w sytuacji, gdy konieczne będzie przetransportowanie większych komponentów, na przykład silnika samochodowego, skrzyni biegów, kokpitu, foteli czy części blacharskich, a nawet całej ćwiartki pojazdu.

Wobec tego w przypadku określonych rodzajów części samochodowych, które nie są dostępne na polskim rynku, atrakcyjnym rozwiązaniem może być zdecydowanie się na pomoc firmy zajmującej się ich sprowadzaniem. Dzięki temu nie trzeba samodzielnie wyszukiwać części, a także zajmować się organizacją ich transportu. Wszystkim zajmie się specjalistyczna firma, która uzgodni wszelkie szczegóły.

Kompleksowa pomoc w sprowadzeniu części z USA pozwala zatem na łatwe zaopatrzenie się we wszystkie potrzebne komponenty nawet w sytuacji, gdy samochód jest powypadkowy, ma poważne awarie, a na polskim i europejskim rynku nie można znaleźć żadnych komponentów, które do niego pasują.

Warto pamiętać o tym, że sprowadzenie części samochodowych będzie związane z dodatkowymi kosztami, między innymi związanymi z cłem oraz z podatkiem VAT. Koszty będą też zależne od rodzaju transportu, który realizowany jest w dwóch wariantach – morskim oraz lotniczym. Transport lotniczy jest szybszy i może być również zorganizowany w ekspresowym wariancie.

Sprowadzenie uszkodzonego auta z USA razem z częściami zamiennymi

Gdy chcesz zdecydować się na import uszkodzonego pojazdu ze Stanów Zjednoczonych, warto jednocześnie pomyśleć od razu o zakupieniu potrzebnych części do jego naprawy.

W naszej firmie BidcarsUSA.pl zapewniamy klientom kompleksową pomoc w wyszukaniu oraz w zakupieniu niezbędnych części oraz akcesoriów samochodowych do aut z USA. Sprowadzamy części oryginalne oraz zamienniki, nowe i używane. Współpracujemy z wieloma sprzedawcami i kupujemy komponenty wskazane przez naszych klientów. Zajmujemy się również ich sprowadzaniem do Polski z wykorzystaniem drogi lotniczej oraz morskiej.

Gdy zatem chcesz wiedzieć jak kupić uszkodzone auto z USA i potrzebujesz części, w BidcarsUSA.pl zaopatrzymy Cię we wszystko, czego potrzebujesz!