Ford Mustang – legenda USA

Jednym z najczęściej sprowadzanych samochodów z USA do Polski jest Ford Mustang. To legenda Stanów Zjednoczonych, która rozpala wyobraźnię wielu fanów motoryzacji na całym świecie. Teraz własnego Mustanga można również łatwo sprowadzić z USA do Polski – podpowiadamy, jak to zrobić!

Historia samochodu Ford Mustang

Ford Mustang jest sportowym samochodem zaliczanym do tak zwanych pony car, czyli amerykańskich samochodów sportowych o kompaktowym nadwoziu o sportowym wzornictwie oraz mocnym silniku. Są przy tym mniejsze od innej popularnej klasy pojazdów – muscle cars.

Produkcja Forda Mustanga rozpoczęła się w 1964 rok i od 2014 roku w sprzedaży znajduje się już szósta generacja tego kultowego już pojazdu.

Pierwsza generacja Forda Mustanga produkowana była w latach 1964 – 1973. Występowała w czterech wariantach nadwozia – jako hardtop, kabriolet, fastback oraz coupe. W 1969 roku samochód przeszedł modernizację. Kolejna nastąpiła w 1971 roku.

Powstało również wiele wersji specjalnych Mustanga, między innymi jak Shelby Mustang, który zaliczany jest do kategorii muscle cars. Produkowany był w latach 1965 – 1970. Jednym z najpopularniejszych modeli tego typu jest GT500.

Najnowsza generacja Forda Mustanga weszła do produkcji w 2014 roku. Dostępna jest w dwóch wariantach – jako kabriolet oraz jako coupe. Jest ona dostępna również na polskim rynku. W 2017 roku model ten przeszedł gruntowny lifting.

Ford Mustang w kulturze popularnej

O popularności Forda Mustanga decyduje nie tylko jego mocarny silnik oraz efektowna, sportowa sylwetka, lecz też jego obecność w kulturze masowej. Pojawił się on w wielu firmach, serialach, grach komputerowych, teledyskach.

Jednym z pierwszych filmów, w którym można było zobaczyć Mustanga, był „Żandarm z Saint-Tropez”, natomiast wśród tych najpopularniejszych warto wskazać na tytułu jak „„Gone in 60 seconds” („60 sekund”), „Bullitt”, „Diamenty są wieczne”.

To spowodowało, że Ford Mustang jest jednym z najbardziej pożądanych samochodów ze Stanów Zjednoczonych i sprowadzany jest on z tego kraju tak często. Dotyczy to jednak nie tylko najnowszych generacji, ale również tych starszych, które ze względu na swój niezaprzeczalny retro czar są tak popularne wśród miłośników starszych samochodów sportowych.

Sprowadź Forda Mustanga z USA do Polski razem z BidcarsUSA.pl!

Na polskim rynku można obecnie kupić Forda Mustanga w wielu wariantach. To nie tylko najnowszy model, który dostępny jest w salonach Forda, ale również używane pojazdy, które można wyszukać w serwisach ogłoszeniowych.

Nadal jednak dużym powodzeniem cieszy się sprowadzanie Forda Mustanga z USA do Polski, dzięki czemu można stać się właścicielem tego oryginalnego modelu, który został wyprodukowany właśnie w USA.

Jeżeli również marzysz o tym, by w Twoim garażu zagościł Ford Mustang, w naszej firmie BidcarsUSA.pl zapewniamy kompleksową pomoc w imporcie samochodów z USA do Polski. Pomagamy naszym klientom w zakupie samochodu oraz w jego przetransportowaniu do kraju. Również zajmujemy się wszystkimi sprawami formalnymi. Skorzystaj z oferty BidcarsUSA.pl!