Jakie rodzaje samochodów są często sprowadzane z USA do Polski?

Na rynku amerykańskim znajduje się wiele pojazdów, które często nie są dostępne w Polsce. Jakie z nich kupowane są najczęściej i sprowadzane z USA? Sprawdź popularne klasy samochodów, które często wybierane są przez importerów!

Samochody sportowe z USA

Bardzo dużym powodzeniem wśród osób sprowadzających samochody ze Stanów Zjednoczonych cieszą się samochody sportowe. Na rynku motoryzacyjnym w USA są one bardzo popularne i często można kupić je w niskich cenach, zwłaszcza jako uszkodzone i przeznaczone do remontu.

Największym powodzeniem cieszą się modele jak Ford Mustang czy Dodge Challenger, które uznawane są już za kultowe. Sprowadzane są pojazdy typu coupe oraz kabriolet, w wielu wersjach silnikowych. To nie lada gratka dla każdego amatora sportowych samochodów z USA!

Samochody SUV z USA

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się samochody klasy SUV sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych. Są to pojazdy, które łączą w sobie konstrukcję samochodu osobowego wraz z terenowym. Dobrze sprawdzają się zarówno w mieście, jak i na bezdrożach.

Wśród często kupowanych samochodów tego typu w USA i sprowadzanych potem do Polski znajdują się modele jak Jeep Grand Cherokee, Toyota Rav4 czy Ford Explorer.

Samochody typu sedan z USA

Sedany to popularne samochody, które zaliczane są do kategorii najczęściej importowanych z USA do Polski. Do tej rodziny zaliczają się również luksusowe pojazdy z prestiżowym wyposażeniem, które na rynku amerykańskim można kupić dość tanio, zwłaszcza po wypadkach.

Do często importowanych pojazdów w tej kategorii zaliczane są między innymi Ford Fusion, Dodge Charger. Ostatnio coraz popularniejsze są również samochody marek Toyota oraz Honda.

Samochody truck i pick-up z USA

W Stanach Zjednoczonych tego typu samochody kupowane są bardzo często. W Polsce nie są one spotykane tak powszechnie jak na amerykańskich drogach, ale w ostatnich latach liczba importowanych modeli tego rodzaju ma tendencję wzrostową. To auta, które doskonale nadają się do przewozu osób oraz mienia, sprawdzone również w firmach.

Często sprowadzane modele tego typu to między innymi Dodge Ram czy Ford F-150, które mają wielu fanów w Polsce.

Samochody minivan z USA

Minivany to doskonałe samochody rodzinne, ponieważ cechują się przestronnym, komfortowym wnętrzem, a także zapewniają dużą przestrzeń bagażową. Często na ich zakup decydują się większe rodziny, ponieważ pozwalają one wtedy na wygodny przewóz od 5 do 9 osób.

Samochody w kategorii minivan są też bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych i znajdują się one na liście często sprowadzanych pojazdów do Polski. Do popularnych modeli tego typu zaliczane są między innymi Dodge Caravan, Chrysler Pacifica, Chrysler Town&Country.

Inne pojazdy sprowadzane z USA do Polski

Poza powyższymi pojazdami wśród często sprowadzanych z USA sprzętów znajdują się motocykle, w tym kultowe modele marki Harley Davidson, a także łodzie oraz sprzęt budowlany.

Gdy zamierzasz sprowadzić samochód z USA do Polski, wybierz BidcarsUSA.pl. Razem z nami możesz bez problemu importować pojazdy ze Stanów Zjednoczonych! Import Auta z USA.