Samochód z USA – lepiej sprowadzić czy kupić w Polsce?

Samochody używane w Polsce to szeroka gama modeli do wyboru. Wśród nich można również znaleźć samochody pochodzące z rynku amerykańskiego. Czy warto kupować je wtedy, gdy są już w Polsce, a może zdecydować się na sprowadzenie auta z USA? Sprawdź zalety i wady każdej z tych opcji!

Zakup amerykańskiego samochodu w Polsce

Wydawałoby się, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie samochodu z USA już dostępnego w Polsce, który został sprowadzony przez inną osobę. Wtedy można kupić go praktycznie od ręki i nie trzeba czekać na jego sprowadzenie. Dodatkowo odpadają złożone formalności, gdy importer już się nimi zajął.

Z drugiej strony warto jednak pamiętać, że takie rozwiązanie ma swoje minusy. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że z Ameryki do Polski najczęściej sprowadzane są samochody uszkodzone. Wobec tego może zdarzyć się, że sprzedający nie poinformuje kupującego o rzeczywistym stanie technicznym pojazdu, który może być znacznie gorszy od tego zaprezentowanego w ogłoszeniu.

W takiej sytuacji, aby zredukować ryzyko, należy pamiętać o tym, by dokładnie sprawdzić pojazd w odpowiednich bazach, na przykład CARFAX. Nie eliminuje to jednak ryzyka całkowicie, ponieważ kupujący może nadal nie wiedzieć, co dokładnie zostało uszkodzone i jak dokonano naprawy.

Sprowadzenie auta z USA do Polski

Alternatywne rozwiązanie to sprowadzenie samochodu z USA do Polski. W tym przypadku można zająć się wszystkim samodzielnie, ale nie jest to konieczne, ponieważ importem samochodów zajmuje się obecnie wiele firm, które mają w tym zakresie bardzo duże doświadczenie i zapewniają klientom pełną obsługę.

Samodzielny import to większe bezpieczeństwo pod kątem stanu technicznego pojazdu, który jest z góry znany. Gdy uda się wyszukać ciekawą okazję, będzie to także bardzo opłacalna opcja.

Sprowadzenie samochodu ze Stanów Zjednoczonych do Polski będzie wymagało przejścia szeregu etapów, między innymi wyboru samochodu, jego kontroli, zakupu, przetransportowania na terenie USA, a następnie przygotowania do wysyłki i transportu do Europy. Trzeba też pamiętać o formalnościach dotyczących importu jak kwestie celne, akcyzowe i podatkowe.

Wygodnym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji skorzystanie z pomocy firm, które zajmują się sprowadzaniem samochodów z USA do Polski, ponieważ mają one w tym duże doświadczenie, rozwiniętą sieć współpracowników w USA oraz mogą wyręczyć klienta w złożonych formalnościach.

Sprowadź samochód z USA bez problemów razem z BidcarsUSA.pl!

Potrzebujesz wsparcia w sprowadzeniu samochodu ze Stanów Zjednoczonych do Polski? Skorzystaj z naszej oferty w BidcarsUSA.pl!

Zajmujemy się kompleksową obsługą klientów zamierzających zakupić samochody w Stanach Zjednoczonych, między innymi pomagamy im w wybraniu odpowiedniego modelu, sprawdzamy jego stan techniczny, dbamy o bezpieczny transport, a także zajmujemy się wszelkimi formalnościami. Dodatkowo pomagamy w zakupieniu niezbędnych części samochodowych do aut z USA.

Gdy chcesz sprowadzić auto z USA do Polski, skontaktuj się z BidcarsUSA.pl, a my zajmiemy się resztą!