Czy opłaca się sprowadzić samochód z USA do Polski?

import aut z usa

Sprowadzenie samochodu z USA do Polski to złożona operacja, która pociąga za sobą szereg kosztów. Czy wobec tego jego import jest opłacalnym rozwiązaniem?

Sprowadzenie samochodu z USA – czy warto?

Zasadniczo sprowadzenie pojazdu ze Stanów Zjednoczonych do Polski może być bardzo opłacalnym rozwiązaniem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że na ostateczne koszty, a tym samym opłacalność przedsięwzięcia będzie wpływał szereg zróżnicowanych czynników.

Szacuje się, że samochody w USA są o około 40% tańsze niż te na rynkach europejskich w przypadku pojazdów wymagających naprawy. Również są one lepiej wyposażone i mają mocniejsze silniki od tych sprzedawanych w Europie. To przekłada się na duże zainteresowanie ich sprowadzaniem.

Z drugiej strony warto też wskazać, że na amerykańskim rynku motoryzacyjnym znajduje się szeroka gama samochodów, które nie są dostępne na kontynencie europejskim. Gdy zatem kierowca marzy o tym, aby prowadzić auto z USA, jednym rozwiązaniem staje się wtedy jego zaimportowanie.

Co wpływa na opłacalność importu aut z USA do Polski?

Opłacalność sprowadzenia samochodu ze Stanów Zjednoczonych zależna jest od wielu czynników, do których zaliczane są między innymi:

  • Wyposażenie pojazdu – dobrze wyposażone auto to jego wyższa wartość, co ma wpływa na opłacalność transakcji.
  • Stan techniczny pojazdu – wpływa on na cenę pojazdu, ale również na opłacalność importu. Obecnie często sprowadzane są auta uszkodzone, lecz niezbyt kosztowne w naprawieniu, co pozwala na uzyskanie najlepszego stosunku ceny do kosztów prac związanych z naprawą pojazdu.
  • Ceny części zamiennych – im będą one droższe, tym import będzie mniej opłacalny, dlatego przed zdecydowaniem się na zakup pojazdu również warto zapoznać się z dostępnymi częściami i ich cenami.
  • Lokalizacja pojazdu – będzie ona związana z kosztami transportu, dlatego auta dostępne w określonych lokalizacjach będą droższe w sprowadzeniu niż pozostałe.
  • Koszty związane z importem samochodu – zaliczają się do nich między innymi cło, podatek VAT, opłaty dla agencji celnej, akcyza za samochód zależna od pojemności jego silnika.
  • Kursy walut – również mają one duże znaczenie dla opłacalności transakcji międzynarodowej przy imporcie samochodu.

Wobec tego na opłacalność sprowadzenia pojazdu z USA do Polski wpływa wiele czynników. W przypadku wielu z nich trudno jednoznacznie ocenić ich wpływ na koszt pojazdu, dlatego też dopiero po imporcie będzie można ostatecznie wskazać, czy był on opłacalnym rozwiązaniem. W większości przypadków jednak sprowadzenie auta z USA opłaca się kupującemu.

Jak łatwiej sprowadzić amerykański samochód do Polski?

Aby sprowadzenie samochodu z USA do Polski było jeszcze łatwiejsze, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy ekspertów w tej dziedzinie. Wtedy można uniknąć związanych z importem problemów i cieszyć się ze sprawdzonego samochodu w przystępnej cenie.

W BidcarsUSA.pl zapewniamy naszym klientom pełne wsparcie związane z importem pojazdów ze Stanów Zjednoczonych. Zajmujemy się wszystkim, co związane z ich sprowadzeniem – od wyszukania i skontrolowania wybranego modelu, przez organizację transportu, a skończywszy na formalnościach. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w BidcarsUSA.pl!