Jak sprowadzić auto z USA?

jak sprowadzić auto z usa

Sprowadzenie samochodu ze Stanów Zjednoczonych nie jest już operacją wymagającą skomplikowanych formalności oraz wysokich kosztów. Jak importuje się pojazdy z USA do Polski?

Czy trzeba wyjeżdżać do USA, by sprowadzić auto do Polski?

Kiedyś popularne były wyjazdy do Stanów Zjednoczonych po to, aby sprowadzić stamtąd samochód aż do Polski. Teraz nadal wiele osób decyduje się na takie wyjazdy lub podejmuje decyzję o imporcie podczas pobytu w USA.

Jednak tak naprawdę wyjazd do Stanów nie jest konieczny do tego, aby sprowadzić wymarzone auto do Polski. Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z kompleksowej pomocy firm zajmujących się importem aut.

Wsparcie firmy, która ma doświadczenie w sprowadzaniu samochodów z USA do Polski to nie tylko większy komfort, lecz również bezpieczeństwo całego procesu, co powoduje, że obecnie jest to jedna z najlepszych opcji dla osób zamierzających kupić auto w Stanach Zjednoczonych.

Jak wygląda sprowadzenie auta do Polski z USA?

Aby sprowadzić samochód ze Stanów Zjednoczonych aż do Polski, konieczne jest przejście szeregu etapów.

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniego pojazdu. Można obecnie zrobić to również przez internet, korzystając z dostępnych w sieci portali prezentujących samochody z USA na sprzedaż. Bardzo ważne jest również sprawdzenie pojazdu za pomocą raportu CARFAX, aby dowiedzieć się więcej na temat jego historii i stanu technicznego.

Następnie, po wybraniu konkretnego pojazdu, firma zajmująca się importem kupuje go, dokładnie kontroluje jego stan i przygotowuje do wysyłki. Gdy jest to konieczne, może również zaopatrzyć klienta w niezbędne części do dokonania naprawy bezpośrednio na rynku amerykańskim.

Kolejnym krokiem jest import samochodu z Ameryki. Do tego celu wykorzystuje się dwie metody transportu, a dokładnie transport lotniczy albo transport morski. Ten pierwszy pozwala na szybsze sprowadzenie pojazdu, lecz związany jest z wyższym kosztem. Transport morski jest zatem wybierany częściej. Potem samochód jest dostarczany do klienta pod wskazany przez niego adres.

Firma zajmująca się importem pojazdów może również zająć się wszystkimi formalnościami związanymi z importem, między innymi sprawami celnymi, podatkowymi, ubezpieczeniowymi. Dzięki temu kupujący nie musi zajmować się nimi we własnym zakresie.

Dodatkowo firma może pomóc w przygotowaniu pojazdu do zarejestrowania go w Polsce, między innymi przez niezbędną wymianę wybranych części samochodowych, zebranie niezbędnej dokumentacji, przygotowanie tłumaczeń dokumentów, wystawienie opinii rzeczoznawcy.

BidcarsUSA.pl – sprowadź samochód z USA razem z nami!

Jeżeli chcesz łatwiej sprowadzić wymarzony samochód ze Stanów Zjednoczonych do Polski, wybierz wsparcie BidcarsUSA.pl!

Nasza firma zajmuje się prowadzeniem kompleksowych usług dotyczących importu samochodów oraz części samochodowych z USA do Polski. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz własnej bazie transportowej znajdującej się w Stanach Zjednoczonych gwarantujemy naszym klientom pełne wsparcie związane ze sprowadzeniem niemalże każdego pojazdu w przystępnych cenach.