Sprowadzenie uszkodzonych samochodów z USA

Samochód ze Stanów Zjednoczonych można sprowadzić nie tylko jako nieuszkodzony i gotowy do jazdy, jak i jako pojazd wymagający dodatkowej naprawy. Czy warto sprowadzać uszkodzone pojazdy z USA? Jak to zrobić? Sprawdź porady!

Czy warto importować uszkodzone auta z USA?

Z USA do Polski nadal importuje się wiele samochodów. Szacuje się, że jest to ponad 30 tysięcy egzemplarzy rocznie. Wśród sprowadzanych aut znajdują się również te, które są uszkodzone.

Importowanie uszkodzonych aut z USA do Polski jest bardzo często opłacalnym rozwiązaniem, ponieważ auta do naprawy ze Stanów Zjednoczonych są nawet o około 40% tańsze od tych na rynku europejskim. Wobec tego po dodaniu kosztów importu oraz naprawy można jeszcze sporo zyskać.

Oczywiście, nie każde uszkodzone auto z USA warto sprowadzić do Polski, co związane jest z wieloma czynnikami, między innymi jego rzeczywistym stanem technicznym oraz kosztami zakupu części zamiennych. Wobec tego przed zdecydowaniem się na taki krok zawsze warto wykonać dokładną kalkulację, by sprowadzenie pojazdu rzeczywiście było opłacalne i nie pociągało za sobą znacznych kosztów.

Sprowadzenie uszkodzonego pojazdu z USA – o czym trzeba pamiętać?

Przed zakupieniem samochodu w USA zawsze warto skontrolować dokładnie jego stan techniczny. Można zrobić to również z wykorzystaniem odpowiednich serwisów umożliwiających przygotowanie raportu, na przykład jak CARFAX. Dzięki tej usłudze można sprawdzić historię pojazdu na podstawie jego numeru VIN. Można w ten sposób uniknąć zakupu pojazdu, który będzie poważnie uszkodzony wtedy, gdy sprzedający o tym nie wspominał.

Warto też sprawdzić koszty oraz dostępność części zamiennych. Niektóre części dostępne są wyłącznie na rynku amerykańskim i nie można kupić ich w Polsce oraz w innych krajach europejskich. Wobec tego konieczne będzie sprowadzanie ich z USA, aby wykonać naprawę. To może dodatkowo podwyższać koszty.

Ważne jest też wybranie dobrego serwisu samochodowego do naprawy uszkodzonego samochodu z USA. Nie każdy serwis w Polsce podejmuje się takich zleceń. Właśnie dlatego warto wcześniej sprawdzić, czy w okolicy działa warsztat samochodowy, w którym pracują specjaliści zajmujący się samochodami amerykańskimi.

BidcarsUSA.pl – pomożemy w sprowadzeniu uszkodzonego auta z USA do Polski!

Jeżeli chcesz zdecydować się na sprowadzenie samochodu z USA do Polski, ale obawiasz się niepowodzenia, skorzystaj z naszej oferty w BidcarsUSA.pl. Nasza firma zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług w ramach sprowadzania używanych, także uszkodzonych samochodów ze Stanów Zjednoczonych.

Pomagamy naszym klientom w wyszukaniu odpowiedniego pojazdu na terenie Stanów Zjednoczonych, a także zajmujemy się jego kontrolą techniczną. Pomagamy również w sprowadzeniu niezbędnych części samochodowych, które będą potrzebne do wykonania naprawy samochodu. Zajmujemy się przy tym pełną organizacją transportu samochodu oraz formalnościami związanymi z jego zakupem.

Sprowadź uszkodzony samochód z USA bez problemów – skorzystaj z naszej oferty w BidcarsUSA.pl!